2 milyona yakın araç sahibine egzoz muayenesi için son uyarı Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmay...           • İkinci el araçlarda yeni dönem başlıyor Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında (Trafik Sigortası) tarife ...           • Açıklanamayan uzun telefon görüşmeleri boşanma nedeni Sürekli telefonla konuşan kadın, kendisine hakaret eden kocasıyla eşit kusurlu bulundu. Hi...           • Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Dar Gelirli Vatandaşların Yüzünü Güldürdü Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Dar Gelirli Vatandaşların Yüzünü Güldürd&u...           • Üniversitede Deri Mühendisliği Seçenlere Asgari Ücret Tutarında Burs Verilecek Üniversitede Deri Mühendisliği Seçenlere Asgari Ücret Tutarında Burs Verilec...           • Bakan Selçuk Duyurdu: Öğrenciler Nisan ve Kasım'da 1'er Hafta Ara Tatil Yapacak Bakan Selçuk Duyurdu: Öğrenciler Nisan ve Kasım'da 1'er Hafta Ara Tatil Yapacak Son d...           • Kimlik, Ehliyet ve Pasaport Randevularında Yeni Dönem Kimlik, Ehliyet ve Pasaport Randevularında Yeni Dönem Kimlik, ehliyet ve pasaport içi...           • Outlook hesaplarında güvenlik sorunu ortaya çıktı Outlook hesaplarında güvenlik sorunu ortaya çıktı Microsoft'tan yapılan aç...           • Yargıtay: Zorla İstifa Ettirilen İşçiye İhbar Tazminatı Ödenir Yargıtay: Zorla İstifa Ettirilen İşçiye İhbar Tazminatı Ödenir İşçiye zorla is...           • Muhtar maaşları kesilecek mi? Resmi açıklama geldi Muhtar maaşları kesilecek mi? Resmi açıklama geldi Dün sosyal medyada muhtar maaşları...           

Amacımız, Gerede’ye spor yaptırmak!..

Gerede İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü görevini vekâleten yürüten Saim Soykuvvet, mevcut vazifesini Mustafa Kocakaya’ya devretti. Kocakaya, ilçede gerçekleştirilecek spor aktivitelerine “yeni soluklar” kazandırılacağına değinerek, “İnanıyorum” ifadesini kullandı.

Gençlik yıllarından bugünlere, farklı spor dallarına ilgi duyduğunu aktaran Müdür Kocakaya, “Atletizm adlı spor dalının, bende kalan bir ukdesi var. Atletizm dalında, fazla sayıda alt branş var. Bu alt branşlar, her kesimden insana hitap eden niteliktedir. Saha atletizmi, koşu, atıcılık ve uzun atlama tarzı spor dallarını, Gerede’de yaşayan halkımıza sunmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu. “Gerede, değişik spor dallarına müsait bir coğrafi konumda” sözleriyle, Gerede’nin doğasına paralel spor dallarının uygulamaya alınabileceğini kaydeden Kocakaya, “Farklı yörelerde ikamet eden binlerce insanımız var ve birçoğu da kayak meraklısı. Bu konuda, Gerede’nin cazip bir konumda olduğunu düşünüyorum. Kayak dışında, güreş ve futbol turnuvalarını daha da canlandırabiliriz. Amacımız, Gerede’ye spor yaptırmak. Spor yapan bir insan, gün boyu yaşadığı zindeliği bırakmak istemeyecektir. Gerede’nin, yaz döneminde sportif yönden daha renkli olacağını düşünüyorum. Sportif faaliyetler için, altyapımız mevcut ve tesislerimiz de var. Yeni tesisler de inşa safhasında” ifadelerini kullandı. Dünya üzerinde milyonlarca insanda görülen vücut tembelliğini sporla ilişkilendiren Kocakaya, “Çok isteksiz olduğumuz anlarda bile sağlıklı yaşam gereği, bireysel yürüyüş etkinliği düzenleyebiliriz ve vücudumuz kendine geldikçe, tempoyu yükseltebilir, koşu etkinliğine geçebiliriz. Spor, özünde ekip faaliyetidir ama koşu ve yürüyüş gibi bireysel spor dalları da temel seçenekler arasında. Bir ebeveyn spor yaparsa, çocuğu da ona özenerek spor yapmaya başlayacaktır. Düzenli aralıklarda spora yer veren çocuğun başarısı ile spora dâhil olmayan çocuğun başarısı arasında fark olacaktır” dedi. Hizmetleri, milli sporcu ile bütünleştirmeyi hedefleyen Kocakaya, “Herhangi bir spor dalında, Gerede’den milli sporcu çıkarsak, kötü mü olur? Bu başarı, Gerede’yi farklı şekillerde tanıtacaktır ve başarının sahibi Gerede olacaktır. Bu katkı, ‘Milli Takım’a da avantaj sağlayacaktır” diyerek, sözlerini noktaladı."Bolu Ekspres"

Haber tarihi: 09/02/2014
Haber Okunma: 1656
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google


Önceki: Sultan Abdülhamit'in Torunları İstanbul'un Yarısını İstiyor
Sonraki: ÖĞRENMENİN YAŞI YOK
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)


İçerik Rss - Haberler Rss
Tasarım ve Programlama: Omnportal