2 milyona yakın araç sahibine egzoz muayenesi için son uyarı Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmay...           • İkinci el araçlarda yeni dönem başlıyor Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında (Trafik Sigortası) tarife ...           • Açıklanamayan uzun telefon görüşmeleri boşanma nedeni Sürekli telefonla konuşan kadın, kendisine hakaret eden kocasıyla eşit kusurlu bulundu. Hi...           • Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Dar Gelirli Vatandaşların Yüzünü Güldürdü Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Dar Gelirli Vatandaşların Yüzünü Güldürd&u...           • Üniversitede Deri Mühendisliği Seçenlere Asgari Ücret Tutarında Burs Verilecek Üniversitede Deri Mühendisliği Seçenlere Asgari Ücret Tutarında Burs Verilec...           • Bakan Selçuk Duyurdu: Öğrenciler Nisan ve Kasım'da 1'er Hafta Ara Tatil Yapacak Bakan Selçuk Duyurdu: Öğrenciler Nisan ve Kasım'da 1'er Hafta Ara Tatil Yapacak Son d...           • Kimlik, Ehliyet ve Pasaport Randevularında Yeni Dönem Kimlik, Ehliyet ve Pasaport Randevularında Yeni Dönem Kimlik, ehliyet ve pasaport içi...           • Outlook hesaplarında güvenlik sorunu ortaya çıktı Outlook hesaplarında güvenlik sorunu ortaya çıktı Microsoft'tan yapılan aç...           • Yargıtay: Zorla İstifa Ettirilen İşçiye İhbar Tazminatı Ödenir Yargıtay: Zorla İstifa Ettirilen İşçiye İhbar Tazminatı Ödenir İşçiye zorla is...           • Muhtar maaşları kesilecek mi? Resmi açıklama geldi Muhtar maaşları kesilecek mi? Resmi açıklama geldi Dün sosyal medyada muhtar maaşları...           

“Geredelilerin Yazmış Olduğu Kitaplar”“Bolu’da Basın ve Yayın Hayatı”

 

Kitaplar Hakkında

 

“Geredelilerin Yazmış Olduğu Kitaplar” bölümünde yayınlamış olduğumuz kitap ve yazarlar “Bolu’da Basın ve Yayın Hayatı” başlığı altında yayınlanan kitabımızın ikinci bölümünde yayınlanmıştır.

            “Bolu’da Basın ve Yayın Hayatı” kitabımız dört bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm “Bolu Hakkında Yazılan Kitaplar Bölümü.” Bu bölümde 450’ye yakın kitap tanıtılıyor. İkinci bölüm “Geredelilerin Yazdığı Kitaplar Bölümü” 450’ye yakın kitap ve o kitapların yazarlarının kısa hayat hikâyeleri var. Bu bölümde Yeniçağa, Mengen ve Dörtdivan da var. Üçüncü bölüm “Bolulu Yazarlar ve Yazdıkları Eserler Bölümü” Bu bölümde de beş yüzün üzerinde kitap ve yazarlarının hayat hikâyeleri var. Mudurnu, Göynük, Seben, Akçakoca ve Düzce’de bu bölümde yer alıyor. Dergi ve gazeteler bölümünde ise iki yüzün üzerinde gazete ve dergi tanıtılıyor. Kitapların kapak resimleri, gazete ve dergilerin de birer sayısının resimleri ile beraber tanıtım bilgileri yer almaktadır.

            Bu şekilde 1600’den fazla kitap, dergi ve gazete tanıtılmış oluyor.

            Kitabın başında da Bolu’da basın ve yayın tarihi hakkında yeterli bilgi verilmiştir.

            “Bolu’da Basın ve Yayın Hayatı” ve “Bolu Atasözleri Deyimleri ve Bilmeceleri” kitaplarımız 2016 Şubat ayında “Bolu Belediyesi Bolu Araştırmaları Merkezi Yayınları” arasında yayınlanmıştır.

            Sayın yazarlarımız ve kitapseverlerimiz, bizim bu kitabımızda ulaşamadığımız kitap, dergi ve gazete gibi eksik kalanları ve yeni çıkanları bize ulaştırır veya onların gerekli bilgilerini bildirirlerse kitabımızın ikinci baskısına ilave ederiz.

                                                                                                               10 Nisan 2016

                                                                                                         ybkocak99@gmail.com      

 

Haber tarihi: 14/04/2016
Haber Okunma: 2180
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google


Önceki: Gerede Ticaret ve Sanayi odası Üyeleri Çalışan Sorunları Konusunda Bilgilendirildi.
Sonraki: TÜRKİYE VE MOTOR
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)


İçerik Rss - Haberler Rss
Tasarım ve Programlama: Omnportal