2 milyona yakın araç sahibine egzoz muayenesi için son uyarı Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmay...           • İkinci el araçlarda yeni dönem başlıyor Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında (Trafik Sigortası) tarife ...           • Açıklanamayan uzun telefon görüşmeleri boşanma nedeni Sürekli telefonla konuşan kadın, kendisine hakaret eden kocasıyla eşit kusurlu bulundu. Hi...           • Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Dar Gelirli Vatandaşların Yüzünü Güldürdü Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Dar Gelirli Vatandaşların Yüzünü Güldürd&u...           • Üniversitede Deri Mühendisliği Seçenlere Asgari Ücret Tutarında Burs Verilecek Üniversitede Deri Mühendisliği Seçenlere Asgari Ücret Tutarında Burs Verilec...           • Bakan Selçuk Duyurdu: Öğrenciler Nisan ve Kasım'da 1'er Hafta Ara Tatil Yapacak Bakan Selçuk Duyurdu: Öğrenciler Nisan ve Kasım'da 1'er Hafta Ara Tatil Yapacak Son d...           • Kimlik, Ehliyet ve Pasaport Randevularında Yeni Dönem Kimlik, Ehliyet ve Pasaport Randevularında Yeni Dönem Kimlik, ehliyet ve pasaport içi...           • Outlook hesaplarında güvenlik sorunu ortaya çıktı Outlook hesaplarında güvenlik sorunu ortaya çıktı Microsoft'tan yapılan aç...           • Yargıtay: Zorla İstifa Ettirilen İşçiye İhbar Tazminatı Ödenir Yargıtay: Zorla İstifa Ettirilen İşçiye İhbar Tazminatı Ödenir İşçiye zorla is...           • Muhtar maaşları kesilecek mi? Resmi açıklama geldi Muhtar maaşları kesilecek mi? Resmi açıklama geldi Dün sosyal medyada muhtar maaşları...           

GEREDETSO ARALIK AYI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ TAMAMLANDI

GEREDETSO ARALIK AYI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ TAMAMLANDI

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliğinde düzenlenen ve 30 girişimcinin katıldığı girişimcilik eğitimi 19-20-21-22 Aralık tarihlerinde Eğitimci Şeyda Otluoğlu Kuyumcu’nun verdiği derslerle tamamlandı. Eğitimin 3.gününde Geredetso’ya  ziyarette bulunan Bolu İl Sağlık Müdürü Yrd. Doc. Dr. Muhammed Emin DEMİRKOL, Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Şevki ERKAL, Bolu 112 Acil Başkanı Mehmet BALCI, Bolu Diş Hastanesi Başhekimi Taner LAÇİN, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Zeynep BAYSAL ve Halk Sağlığı Uzmanı Bedri KONUK,Gerede Devlet Hastanesi Başhekimi, ilçe sağlık müdüründen oluşan heyet ve Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’da eğitimde olan kursiyerlerin dersine katılarak başarılar dilediler.
Katılımcılar iş hayatına atılacak özellikle Kadın girişimcileri tebrik ederken kurumlarına ne görev düşüyorsa  yapmaya hazır olduklarını dile getirdiler.
1.Gün Yönetim kurulu başkanı Ersin Kaşka İş yaşamı hakkında billgiler verdi.
2.gün Daha önce eğitimlere katılarak beslenme kulübü açan kadın girişimci Nilgün Şengönül Kursiyerlerle deneyimlerini paylaştı.
Girişimcilik eğitimi boyunca Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde girişimcilik, girişimcinin özellikleri, iş fikri geliştirme süreci, yapılabilirlik (fizibilite), pazar araştırması, pazarlama planı geliştirme, üretim planı geliştirme, yönetim planı geliştirme, finansal plan geliştirme ve iş planı hazırlama konularında bilgi verildi.Eğitim sonrası  KOSGEB desteği ile yeni bir iş kurmak isteyen gençlerimiz destekleniyor ve 50 bin TL hibe kredi, 100 bin TL faizsiz kredi imkanı sağlanıyor. Bu desteklerden biri de yeni bir iş yeri kurmak isteyenler için verilen 50 bin TL hibe kredidir. Yeni bir iş kurmak isteyen genç girişimcilere finansal destek sağlanıyor.  KOSGEB  aracılığı ile alınan 50 bin TL yeterli olmadığı durumlarda devlet tarafından alınan 100 bin TL kredi de verilmektedir. 100 bin TL kredi için 2 yıl geri ödeme yapılmamaktadır. iş kurmak isteyen gençlere de geri ödemesi olmaksızın 50 bin TL destek verilecek. 50 bin TL’lik hibenin yanı sıra eğer isterlerse gençler devlette 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi alabilecek. Yeni iş kuran gençler 3 yıl boyunca vergiden muaf olmalarının yanı sıra eğer çiftçilik yapıyorlarsa proje karşılığı 30 bin lira karşılıksız destek alacak. 50 BİN TL HİBE ŞARTLARI NELERDİR? -50 bin TL hibeden yararlanmak isteyen gençler öncelikle 24 saati atölye çalışmalarından oluşan 70 saatlik uygulamalı girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlamak zorundalar. -Girişimcilik eğitimlerini tamamlayan genç girişimciler belgelerini  aldıktan sonra hibe için başvuruda bulunabilirler. KOSGEB Girişimcilik Destek Programı’na katılan ve 50 bin TL’lik hibe başvurusu olumlu sonuçlanan gençlere verilecek olan 50 bin liralık tutar ise şu şekilde hesaplanacak; -2 bin TL - İşletme kuruluş desteği, -18 bin TL - Kuruluş Dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği, -30 bin TL - İşletme giderleri desteği GENÇLER İÇİN VERİLECEK DİĞER DESTEKLER -GENÇDES programı ile gençleri sanatsal ve sportif faaliyetlerine karşılıksız destek verilecek,

Haber tarihi: 22/12/2017
Haber Okunma: 1507
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google


Önceki: Köprü ve Otoyol Ücretlerine Zam Geliyor
Sonraki: GEREDETSO’DA TEHLİKELİ MADDELER VE YANGIN KONUSUNDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)


İçerik Rss - Haberler Rss
Tasarım ve Programlama: Omnportal