2 milyona yakın araç sahibine egzoz muayenesi için son uyarı Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmay...           • İkinci el araçlarda yeni dönem başlıyor Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında (Trafik Sigortası) tarife ...           • Açıklanamayan uzun telefon görüşmeleri boşanma nedeni Sürekli telefonla konuşan kadın, kendisine hakaret eden kocasıyla eşit kusurlu bulundu. Hi...           • Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Dar Gelirli Vatandaşların Yüzünü Güldürdü Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Dar Gelirli Vatandaşların Yüzünü Güldürd&u...           • Üniversitede Deri Mühendisliği Seçenlere Asgari Ücret Tutarında Burs Verilecek Üniversitede Deri Mühendisliği Seçenlere Asgari Ücret Tutarında Burs Verilec...           • Bakan Selçuk Duyurdu: Öğrenciler Nisan ve Kasım'da 1'er Hafta Ara Tatil Yapacak Bakan Selçuk Duyurdu: Öğrenciler Nisan ve Kasım'da 1'er Hafta Ara Tatil Yapacak Son d...           • Kimlik, Ehliyet ve Pasaport Randevularında Yeni Dönem Kimlik, Ehliyet ve Pasaport Randevularında Yeni Dönem Kimlik, ehliyet ve pasaport içi...           • Outlook hesaplarında güvenlik sorunu ortaya çıktı Outlook hesaplarında güvenlik sorunu ortaya çıktı Microsoft'tan yapılan aç...           • Yargıtay: Zorla İstifa Ettirilen İşçiye İhbar Tazminatı Ödenir Yargıtay: Zorla İstifa Ettirilen İşçiye İhbar Tazminatı Ödenir İşçiye zorla is...           • Muhtar maaşları kesilecek mi? Resmi açıklama geldi Muhtar maaşları kesilecek mi? Resmi açıklama geldi Dün sosyal medyada muhtar maaşları...           

BOLU VE DÜZCE KIŞ TEDBİRLERİNİ GÖRÜŞTÜ

Kış mevsiminde alınacak tedbirlerin konuşulduğu toplantıda İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kurumların sorumluluk alanlarının belirlenerek kurumların yapmaları gereken çalışmalar ile ilgili bir sunum yapıldı. Daha sonra kurum yetkilileri daha önceki yıllarda yaşanan sıkıntılarını ve isteklerini belirtiler.
Vali Özçimen D-100 karayolunda ise sol şeridin açık olmasının da olası kazalara yetişmede önemli olduğunun altını çizdi. Vali Özçimen, "Bu şeridi yine sağlık ve güvenlik ekiplerimiz kullanacağından bu yolun da açık olması önemli. Unutmayalım ki kaza geçiren kendimiz de olabiliriz ailemizden biri de olabilir. Sürücülerimiz bu mantıkla hareket ederlerse  vatandaşlarımıza daha yararlı olabiliriz" şeklinde konuştu. 
Kış aylarında TEM Otoyolunda özellikle tek çekerli TIR'ların kayması ile yolların ulaşıma kapandığı ve bu yüzden büyük sıkıntıların yaşandığını belirten Vali Özçimen, bu tür tıkanıklıklara yetişmede güvenlik şeridinin mutlaka açık olması gerektiğini kaydetti. Her insanın başına  trafik kazası gibi kötü olayların gelebileceğini ifade eden Vali Özçimen, "Kazalara müdahalemizde TEM Otoyolunda güvenlik şeridinin boş olması bizim için hayati önem taşıyor. Vatandaşlarımızın duyarlı olup güvenlik şeridini mutlaka boş bırakmalarını istiyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın duyarlı olacağına inanıyorum ama uymayan olursa da yasal mevzuat çerçevesinde gerekli cezai işlemler kati bir şekilde uygulanacaktır. Çünkü olası bir kaza durumunda hem sağlık hem güvenlik hem de kurtarma ekiplerimizin olay yerine en kısa sürede gelmeleri çok büyük önem arz etmektedir. Çünkü kaza anında bir saniye bile çok önemlidir." dedi.   Karla mücadele çalışmalarının kar yağdığında değil yağmadan önce yapılması gerektiğini de söyleyen Vali Özçimen,  istenmeyen olayların yaşanmaması için ekiplerin özverili bir şekilde görevlerini yaptıklarını, sürücülerin de araçlarında gerekli tedbirleri almaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymalarının hayati önem taşıdığını sözlerine ekledi.
Özellikle kış şartlarında yoğun kar yağışından ve meydana gelen trafik kazalarından dolayı yolların kapandığına işaret eden Vali İbrahim Özçimen, "Bu tür olaylara karşı Bolu ve Düzce illerimizin koordineli olarak çalışması gerekiyor. Toplantımızda koordinasyonu gerektiren konuları tartışıyoruz. En iyi kararları alacağız ve uygulamaya koyacağız. Ana amacımız vatandaşlarımızın güvenli şekilde seyahat etmeleridir." dedi.
Kış aylarında yoğun kar yağışı nedeniyle olumsuz olayların yaşanmaması ve yolların kapanmaması için Bolu ve Düzce illerinin koordineli çalışması gerektiğinin altını çizen Vali İbrahim Özçimen  "Toplantının amacı Bolu ve Düzce il sınırları içinden geçen TEM Otoyolu ile D-100 Karayolları ve özellikle de Bolu dağı geçişinin kış aylarında trafiğe kapanmaması için koordinasyonlu bir şekilde çalışmaktır" dedi.
Bolu Dağı Polisevi'nde yapılan toplantıya Vali İbrahim Özçimen, Düzce Valisi Vasip Şahin, Bolu ve Düzce İl Jandarma ve Emniyet Müdürleri, Karayolları yetkilileri ve daire müdürleri katıldı.
Bolu Valiliği ile Düzce Valiliği 2011-2012 Yılı Kış Tedbirleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Koordinasyon Toplantısı, Bolu Dağı Polisevi'nde yapıldı. Toplantıda Otoyol Bolu Dağı Geçişi, Bolu Dağı Tüneli ile D-100 Bolu Dağı geçişinde alınacak kış tedbirleri görüşüldü. Toplantıda konuşan Vali İbrahim Özçimen Bolu ve Düzce illerinin koordineli çalışmasının hataları en aza indirgemede önemli bir rol olduğunu söyledi.  

Haber tarihi: 21/11/2011
Haber Okunma: 2416
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google


Önceki: HUZUREVİ ÖRNEK GÖSTERİLMEYE ADAY
Sonraki: BASKETBOL ADAY HAKEM KURSU BAŞLIYOR
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)


İçerik Rss - Haberler Rss
Tasarım ve Programlama: Omnportal