CEMRE NE ZAMAN DÜŞER?HALK TAKVIMINE GÖRE BILDIĞINI VE ONA GÖRE IŞE KOYULDUKLARINI, YOLCULUĞA ÇIKTIKLARINI ÖĞRENINCE BU SAYILI VE BELLI GÜNLER Cemre Ne Zaman Düşer?   Eski insanların değişiyle, Halk takvimine göre b...           • Belediyeler Hız Sınırını Aşan Araçları Tek Tek Tespit Edecek Belediyeler Hız Sınırını Aşan Araçları Tek Tek Tespit Edecek 15 Şubat 2017 Çarşamba...           • İstanbul Valiliği Uzun Namlulu Av Tüfeklerini Yasakladı İstanbul Valiliği Uzun Namlulu Av Tüfeklerini Yasakladı 10 Şubat 2017 Cuma 16:20 İstan...           • İlköğretim öğrencilerne yasaklandı! İlköğretim öğrencilerne yasaklandı! Daha önce kapatılan dersanelerin ardından, son...           • Arabanın Cam Filmine Kesilen Ceza Yargıtaydan Döndü Arabanın Cam Filmine Kesilen Ceza Yargıtaydan Döndü 8 Şubat 2017 Çarşamba 0...           • Meclis'teki Fatura Krizinde Son Perde! Hangi Vekile Ne Kadar Gelmiş Meclis'teki Fatura Krizinde Son Perde! Hangi Vekile Ne Kadar Gelmiş 5 Şubat 2017 Pazar 10:09...           • Bolu'da Nijeryalılarla yumruk yumruğa kavga Bolu'da Nijeryalılarla yumruk yumruğa kavga Bolu'da Nijeryalı 2 öğrenciyle 30 yaşlarındaki b...           • 52 ilin vekil sayısı değişecek! İşte o iller 52 ilin vekil sayısı değişecek! İşte o iller Milletvekili sayısını 550'den 600'e çıkaran a...           • Araç sahipleri dikkat! 2 gün kaldı Araç sahipleri dikkat! 2 gün kaldı Motorlu taşıtlar vergisinin ilk taksiti 31 Ocak'ta...           • Araçlara Çipli Sistem Geliyor Araçlara Çipli Sistem Geliyor 30 Ocak 2017 Pazartesi 08:45 Araçlar i&c...           

İLÇEMİZ VERGİ DAİRESİ VE ÇALIŞMALARI -

İLÇEMİZ VERGİ DAİRESİ VE ÇALIŞMALARI

Yazar:  |  Tarih:2 / 3 / 2013


Her yıl olduğu gibi bütün yurtta maliye haftası dolayısıyla ilçemizdeki vergi  dairesi de haftasını kutlamak çalışmalarına başladığını gördüm.Bu güzel hafta şubat ayının 25’inde başla 3 Martta sona eren hafta gerçek kutsal bir haftadır.Zira bütün bir yılın çalışmalarını ve devlet bütçesini temini yönü ile çok önemli bir haftadır.Bütün vergiler özveri ile çalışan memurların yüz akı çalışmalarının dile getirildiği bir haftadır.Devletin temsili ile vergi mükelleflerinin kaynaştığı vergi barışının getirildiği bir haftadır.Gece gündüz demeden bütün vergi dairelerinde çalışan üst kademesinden alt kademesine kadar çalışan memurlara bu hafta da gönül ister ki iki maaş ikramiye verilsin, ödüllendirilsin.Gerçekten para ile devlet adına zihinsel,fikirsel işçiler olarak hak etmiyorlar mı Ee.. bizim Türkiye’de bir taraftan hortumları ile bu memleketi sömürenler bir yandan tasarruf diye çığırtkanlık yapanlar böyle devlet havuzuna para toplayanlardan para esirgenir mi ? ve esirgiyorlar öyle görüyorum..

                Daha konuşacak sözler çoktur fakat ben daha fazla derinlere gitmeden GEREDE’miz VERGİ DAİRESİ’ nin Vergi haftası dolayısıyla kutlamaya gittim zaten de devamlı orada çalışanları başta müdür; Sayın KAMİL KABADAYI ve muavini;CEVAT BOSTANCI’yı ziyaret ederim.Görürüm ki sanki burası en sıcak bir aile ortamı yaratılmış tesanüt içinde çalışan bir daire alt üst birbirlerine karşı saygısını iş bölümlerinde kendi uzmanlığında çalışmalarını da gördükçe imrenirim.Vergi Dairemizin kapıları mükelleflere ve halkımıza açık güler yüzlü başta müdür,muavin diğer memurları karşıladıklarını görür iftihar ederim.

                Merak ettim bazı konuları sevecen müdür muavini insan evladı halk insanı Cevat Bostancı’dan anlamaya çalıştım,sorular sordum.

_Sayın Cevat Bey : Kaç mükellefiniz vardır?

_2500 ve 1450 ve vergi mükellefi vardır.

_Kaç personeliniz vardır?

_14 personel  4’ü bayan ve 12’si de erkektir.

_Peki bu kadar az bir personelle nasıl işlerinizi yürütüyorsunuz?

_İşini bilir tesanüt içinde bir aile çalışması ortasında bu işi üstün başarıyla yürütüyoruz.

_Yurt genelinde vergi tahsil oranınız nedir?

_yurt geneline göre tahsil oranımız çok memnuniyet vericidir.

_Bütün bir yıl boyunca tahsilatlar da zorluk çekiyor musunuz?

_evet zorluk çektiklerimiz oluyor ama icra yoluna gitmeden tatlılıkla halletmeye çalışıyoruz .

                Ben her zaman derim bir müessesede başarı var ise onun arkasında başarılı idareciler vardır.Ben vergi dairemizin tüm elemanlarının özveriyle çalışmalarını daima izliyor ve görüyorum.Bütün Gerede vergi mükellefleriyle vergi dairemizden memnun olduklarını her zaman ifade etmektedirler.Vergi dairemizin başlıca idarecisi Sayın Kamil KABADAYI ,Cevat BOSTANCIOĞLU’ nun ve personellerin haftalarını kutluyorum ve çalışmalarında başarılar diliyorum. 
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Ad,Soyad *
E-Posta *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)İçerik Rss - Haberler Rss
Tasarım ve Programlama: Omnportal