İnternete SMS takibi geliyor İnternete SMS takibi geliyor Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından dün Res...           • BTK internet kullanım kurallarını yeniden düzenledi BTK internet kullanım kurallarını yeniden düzenledi BTK internet kullanımına ilişkin dü...           • Aracı olanlar dikkat! Emniyet uyardı Aracı olanlar dikkat! Emniyet uyardı Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi B...           • Ehliyetini yenilemek isteyenler dikkat ! Ehliyetini yenilemek isteyenler dikkat ! Sürücüler ehliyetlerini 2020 yılına kadar...           • 2. El Otomobil'de Yeni Düzenleme: Seyyar Alım - Satım Tarihe Karışıyor 2. El Otomobil'de Yeni Düzenleme: Seyyar Alım - Satım Tarihe Karışıyor 2. el araç alı...           • Whatsapp'ta paralı dönem başlıyor! Whatsapp'ta paralı dönem başlıyor! Whatsapp'la konuşurken artık banka hesabınız da gerekecek...           • Kredi Kartı Çalınanlar Ne Gibi Yollara Başvurabilir? Kredi Kartı Çalınanlar Ne Gibi Yollara Başvurabilir? Kart bilgileriniz kopyalandı veya &cc...           • Hükümet İşsizlere 650 TL Destek Ücret Verecek Hükümet İşsizlere 650 TL Destek Ücret Verecek Hükümet işsizlik sorununu ...           • Devlette 90 Bin Personel Alınacak! Devlette 90 Bin Personel Alınacak! İstihdam seferberliği kapsamında kamuya üç stat&uu...           • Çalışanların Haberi Yok! 'Kötü Niyet'e 3 Kat Tazminat Çalışanların Haberi Yok! 'Kötü Niyet'e 3 Kat Tazminat 30'dan az personel istihda...           

İLÇEMİZ VERGİ DAİRESİ VE ÇALIŞMALARI -

İLÇEMİZ VERGİ DAİRESİ VE ÇALIŞMALARI

Yazar:  |  Tarih:2 / 3 / 2013


Her yıl olduğu gibi bütün yurtta maliye haftası dolayısıyla ilçemizdeki vergi  dairesi de haftasını kutlamak çalışmalarına başladığını gördüm.Bu güzel hafta şubat ayının 25’inde başla 3 Martta sona eren hafta gerçek kutsal bir haftadır.Zira bütün bir yılın çalışmalarını ve devlet bütçesini temini yönü ile çok önemli bir haftadır.Bütün vergiler özveri ile çalışan memurların yüz akı çalışmalarının dile getirildiği bir haftadır.Devletin temsili ile vergi mükelleflerinin kaynaştığı vergi barışının getirildiği bir haftadır.Gece gündüz demeden bütün vergi dairelerinde çalışan üst kademesinden alt kademesine kadar çalışan memurlara bu hafta da gönül ister ki iki maaş ikramiye verilsin, ödüllendirilsin.Gerçekten para ile devlet adına zihinsel,fikirsel işçiler olarak hak etmiyorlar mı Ee.. bizim Türkiye’de bir taraftan hortumları ile bu memleketi sömürenler bir yandan tasarruf diye çığırtkanlık yapanlar böyle devlet havuzuna para toplayanlardan para esirgenir mi ? ve esirgiyorlar öyle görüyorum..

                Daha konuşacak sözler çoktur fakat ben daha fazla derinlere gitmeden GEREDE’miz VERGİ DAİRESİ’ nin Vergi haftası dolayısıyla kutlamaya gittim zaten de devamlı orada çalışanları başta müdür; Sayın KAMİL KABADAYI ve muavini;CEVAT BOSTANCI’yı ziyaret ederim.Görürüm ki sanki burası en sıcak bir aile ortamı yaratılmış tesanüt içinde çalışan bir daire alt üst birbirlerine karşı saygısını iş bölümlerinde kendi uzmanlığında çalışmalarını da gördükçe imrenirim.Vergi Dairemizin kapıları mükelleflere ve halkımıza açık güler yüzlü başta müdür,muavin diğer memurları karşıladıklarını görür iftihar ederim.

                Merak ettim bazı konuları sevecen müdür muavini insan evladı halk insanı Cevat Bostancı’dan anlamaya çalıştım,sorular sordum.

_Sayın Cevat Bey : Kaç mükellefiniz vardır?

_2500 ve 1450 ve vergi mükellefi vardır.

_Kaç personeliniz vardır?

_14 personel  4’ü bayan ve 12’si de erkektir.

_Peki bu kadar az bir personelle nasıl işlerinizi yürütüyorsunuz?

_İşini bilir tesanüt içinde bir aile çalışması ortasında bu işi üstün başarıyla yürütüyoruz.

_Yurt genelinde vergi tahsil oranınız nedir?

_yurt geneline göre tahsil oranımız çok memnuniyet vericidir.

_Bütün bir yıl boyunca tahsilatlar da zorluk çekiyor musunuz?

_evet zorluk çektiklerimiz oluyor ama icra yoluna gitmeden tatlılıkla halletmeye çalışıyoruz .

                Ben her zaman derim bir müessesede başarı var ise onun arkasında başarılı idareciler vardır.Ben vergi dairemizin tüm elemanlarının özveriyle çalışmalarını daima izliyor ve görüyorum.Bütün Gerede vergi mükellefleriyle vergi dairemizden memnun olduklarını her zaman ifade etmektedirler.Vergi dairemizin başlıca idarecisi Sayın Kamil KABADAYI ,Cevat BOSTANCIOĞLU’ nun ve personellerin haftalarını kutluyorum ve çalışmalarında başarılar diliyorum. 
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Ad,Soyad *
E-Posta *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)İçerik Rss - Haberler Rss
Tasarım ve Programlama: Omnportal