Son dakika... Ehliyet alacaklar dikkat! O sınav kaldırıldı Motorlu taşıt sürücüleri kursu tarafından sınava girebilecek düzeye ulaştığına...           • Emekliye şok! Hacize dikkat Emekliye şok! Hacize dikkat Yasalara göre; emekli maaşlarına kredi ve kredi kartı borcu nede...           • CİĞERİMİZ YANIYOR! Hain tuzak... Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nin Irak sınırında askeri aracın geçişi sırasında ...           • İstifa Edenler de Bazı Durumlarda Kıdem Tazminatı Alabilir İstifa Edenler de Bazı Durumlarda Kıdem Tazminatı Alabilir Çalışanların işten kovulmak dış...           • Artık polise bıyık, sakal, kolye, sarık ve cübbe yasak ! Artık polise bıyık, sakal, kolye, sarık ve cübbe yasak ! İçişleri Bakanlığı, Ç...           • Kredi kartı borçlusu sayısı 1 milyona dayandı Kredi kartı borçlusu sayısı 1 milyona dayandı Kredi kartı ve bireysel kredi borcundan dola...           • Artık müftüler nikah kıyabilecek Artık müftüler nikah kıyabilecek Müftülere nikah kıyma yetkisi veren tasarı T...           • MANTAR TOPLAMAYA GİDEN 71 YAŞINDAKİ ZEKİ ÖZTÜRK'Ü AYI MI ÖLDÜRDÜ? BOLU Mengen  Akçakoca Köyü'nde 71 yaşında Zeki Öztürk, mantar topl...           • Karayolu ulaşımına tedbirler geliyor! Karayolu ulaşımına tedbirler geliyor! Karayolu ulaşımına terör tedbirleri geliyor. Otobü...           • SGK'nın Özel Ödemelerini Almayı Unutanlar, 5 Yıl İçinde Paralarını Alabilir SGK'nın Özel Ödemelerini Almayı Unutanlar, 5 Yıl İçinde Paralarını Alabilir Yapı...           

İLÇEMİZ VERGİ DAİRESİ VE ÇALIŞMALARI -

İLÇEMİZ VERGİ DAİRESİ VE ÇALIŞMALARI

Yazar:  |  Tarih:2 / 3 / 2013


Her yıl olduğu gibi bütün yurtta maliye haftası dolayısıyla ilçemizdeki vergi  dairesi de haftasını kutlamak çalışmalarına başladığını gördüm.Bu güzel hafta şubat ayının 25’inde başla 3 Martta sona eren hafta gerçek kutsal bir haftadır.Zira bütün bir yılın çalışmalarını ve devlet bütçesini temini yönü ile çok önemli bir haftadır.Bütün vergiler özveri ile çalışan memurların yüz akı çalışmalarının dile getirildiği bir haftadır.Devletin temsili ile vergi mükelleflerinin kaynaştığı vergi barışının getirildiği bir haftadır.Gece gündüz demeden bütün vergi dairelerinde çalışan üst kademesinden alt kademesine kadar çalışan memurlara bu hafta da gönül ister ki iki maaş ikramiye verilsin, ödüllendirilsin.Gerçekten para ile devlet adına zihinsel,fikirsel işçiler olarak hak etmiyorlar mı Ee.. bizim Türkiye’de bir taraftan hortumları ile bu memleketi sömürenler bir yandan tasarruf diye çığırtkanlık yapanlar böyle devlet havuzuna para toplayanlardan para esirgenir mi ? ve esirgiyorlar öyle görüyorum..

                Daha konuşacak sözler çoktur fakat ben daha fazla derinlere gitmeden GEREDE’miz VERGİ DAİRESİ’ nin Vergi haftası dolayısıyla kutlamaya gittim zaten de devamlı orada çalışanları başta müdür; Sayın KAMİL KABADAYI ve muavini;CEVAT BOSTANCI’yı ziyaret ederim.Görürüm ki sanki burası en sıcak bir aile ortamı yaratılmış tesanüt içinde çalışan bir daire alt üst birbirlerine karşı saygısını iş bölümlerinde kendi uzmanlığında çalışmalarını da gördükçe imrenirim.Vergi Dairemizin kapıları mükelleflere ve halkımıza açık güler yüzlü başta müdür,muavin diğer memurları karşıladıklarını görür iftihar ederim.

                Merak ettim bazı konuları sevecen müdür muavini insan evladı halk insanı Cevat Bostancı’dan anlamaya çalıştım,sorular sordum.

_Sayın Cevat Bey : Kaç mükellefiniz vardır?

_2500 ve 1450 ve vergi mükellefi vardır.

_Kaç personeliniz vardır?

_14 personel  4’ü bayan ve 12’si de erkektir.

_Peki bu kadar az bir personelle nasıl işlerinizi yürütüyorsunuz?

_İşini bilir tesanüt içinde bir aile çalışması ortasında bu işi üstün başarıyla yürütüyoruz.

_Yurt genelinde vergi tahsil oranınız nedir?

_yurt geneline göre tahsil oranımız çok memnuniyet vericidir.

_Bütün bir yıl boyunca tahsilatlar da zorluk çekiyor musunuz?

_evet zorluk çektiklerimiz oluyor ama icra yoluna gitmeden tatlılıkla halletmeye çalışıyoruz .

                Ben her zaman derim bir müessesede başarı var ise onun arkasında başarılı idareciler vardır.Ben vergi dairemizin tüm elemanlarının özveriyle çalışmalarını daima izliyor ve görüyorum.Bütün Gerede vergi mükellefleriyle vergi dairemizden memnun olduklarını her zaman ifade etmektedirler.Vergi dairemizin başlıca idarecisi Sayın Kamil KABADAYI ,Cevat BOSTANCIOĞLU’ nun ve personellerin haftalarını kutluyorum ve çalışmalarında başarılar diliyorum. 
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Ad,Soyad *
E-Posta *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)İçerik Rss - Haberler Rss
Tasarım ve Programlama: Omnportal