HAYDİ CÜZDAN ÇANTA YAPMAYA HAYDİ CÜZDAN ÇANTA YAPMAYA         Gerede Tic...           • BOLU ORTAK AKIL TOPLANTISI GEREDETSO ‘DA YAPILDI BOLU ORTAK AKIL TOPLANTISI GEREDETSO ‘DA YAPILDI        ...           • Genel Sağlık Sigortası prim borcu olanlar dikkat!   Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçlarının yapılandırılması için tanınan ...           • Milyonlarca emekliye 13. maaş geliyor' Milyonlarca emekliye 13. maaş geliyor' Toplu sözleşme masasına gelen promosyonda çalı...           • Öğretmen atamaları ile ilgili flaş açıklama Öğretmen atamaları ile ilgili flaş açıklama Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları G...           • PKK'lılar Eylem Hazırlığında! Bu Plakalara Dikkat PKK'lılar Eylem Hazırlığında! Bu Plakalara Dikkat 31 Ağustos 2015 Pazartesi 16:02 Balıkesir...           • Bakanlık Açıkladı! Okulların Yeni Eğitim Takvimi Belli Oldu Bakanlık Açıkladı! Okulların Yeni Eğitim Takvimi Belli Oldu   Başbakan Davutoğlu'nun...           • Araç sahipleri şokta! Kaza yapan yandı Zorunlu trafik sigortasındaki yeni dönem, poliçe yenilemek isteyen sürüc&uum...           • Bağ-Kur'lunun borçları siliniyor Bağ-Kur'lunun borçları siliniyor 1.3 milyon Bağ-Kur'lunun prim borcunun üstü &cc...           • Çok önemli karar! Plakaya ceza devri bitiyor Çok önemli karar! Plakaya ceza devri bitiyor Anayasa Mahkemesi trafik cezaları i&cced...           

İLÇEMİZ VERGİ DAİRESİ VE ÇALIŞMALARI -

İLÇEMİZ VERGİ DAİRESİ VE ÇALIŞMALARI

Yazar:  |  Tarih:2 / 3 / 2013


Her yıl olduğu gibi bütün yurtta maliye haftası dolayısıyla ilçemizdeki vergi  dairesi de haftasını kutlamak çalışmalarına başladığını gördüm.Bu güzel hafta şubat ayının 25’inde başla 3 Martta sona eren hafta gerçek kutsal bir haftadır.Zira bütün bir yılın çalışmalarını ve devlet bütçesini temini yönü ile çok önemli bir haftadır.Bütün vergiler özveri ile çalışan memurların yüz akı çalışmalarının dile getirildiği bir haftadır.Devletin temsili ile vergi mükelleflerinin kaynaştığı vergi barışının getirildiği bir haftadır.Gece gündüz demeden bütün vergi dairelerinde çalışan üst kademesinden alt kademesine kadar çalışan memurlara bu hafta da gönül ister ki iki maaş ikramiye verilsin, ödüllendirilsin.Gerçekten para ile devlet adına zihinsel,fikirsel işçiler olarak hak etmiyorlar mı Ee.. bizim Türkiye’de bir taraftan hortumları ile bu memleketi sömürenler bir yandan tasarruf diye çığırtkanlık yapanlar böyle devlet havuzuna para toplayanlardan para esirgenir mi ? ve esirgiyorlar öyle görüyorum..

                Daha konuşacak sözler çoktur fakat ben daha fazla derinlere gitmeden GEREDE’miz VERGİ DAİRESİ’ nin Vergi haftası dolayısıyla kutlamaya gittim zaten de devamlı orada çalışanları başta müdür; Sayın KAMİL KABADAYI ve muavini;CEVAT BOSTANCI’yı ziyaret ederim.Görürüm ki sanki burası en sıcak bir aile ortamı yaratılmış tesanüt içinde çalışan bir daire alt üst birbirlerine karşı saygısını iş bölümlerinde kendi uzmanlığında çalışmalarını da gördükçe imrenirim.Vergi Dairemizin kapıları mükelleflere ve halkımıza açık güler yüzlü başta müdür,muavin diğer memurları karşıladıklarını görür iftihar ederim.

                Merak ettim bazı konuları sevecen müdür muavini insan evladı halk insanı Cevat Bostancı’dan anlamaya çalıştım,sorular sordum.

_Sayın Cevat Bey : Kaç mükellefiniz vardır?

_2500 ve 1450 ve vergi mükellefi vardır.

_Kaç personeliniz vardır?

_14 personel  4’ü bayan ve 12’si de erkektir.

_Peki bu kadar az bir personelle nasıl işlerinizi yürütüyorsunuz?

_İşini bilir tesanüt içinde bir aile çalışması ortasında bu işi üstün başarıyla yürütüyoruz.

_Yurt genelinde vergi tahsil oranınız nedir?

_yurt geneline göre tahsil oranımız çok memnuniyet vericidir.

_Bütün bir yıl boyunca tahsilatlar da zorluk çekiyor musunuz?

_evet zorluk çektiklerimiz oluyor ama icra yoluna gitmeden tatlılıkla halletmeye çalışıyoruz .

                Ben her zaman derim bir müessesede başarı var ise onun arkasında başarılı idareciler vardır.Ben vergi dairemizin tüm elemanlarının özveriyle çalışmalarını daima izliyor ve görüyorum.Bütün Gerede vergi mükellefleriyle vergi dairemizden memnun olduklarını her zaman ifade etmektedirler.Vergi dairemizin başlıca idarecisi Sayın Kamil KABADAYI ,Cevat BOSTANCIOĞLU’ nun ve personellerin haftalarını kutluyorum ve çalışmalarında başarılar diliyorum. 
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Ad,Soyad *
E-Posta *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)İçerik Rss - Haberler Rss
Tasarım ve Programlama: Omnportal